Ostaňte v kontakte a prihláste sa na odber nášho Newslettra

Please wait...

Ďakujeme, Boli ste úspešne prihlásení na odber noviniek.

Nahrávam udalosti

« Všetky udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Pokračovanie spolupráce ICF – Slovenská pobočka na projekte Butterfly Effect

1. apríla, 2020

Spolupráca OZ ICF – Slovenská pobočka na projekte Butterfly Effect pre mladých developerov v IT oblasti s podporou mnohých mentorov z praxe beží už tretí rok. Zakladateľmi tohto vzdelávacieho programu sú Sygic, Pixel Federation, LEAF a HubHub.

V rámci programu koučujeme tímy, ako aj jednotlivcov, za veľmi priaznivých podmienok a podporujeme najmä osobnostný rozvoj jednotlivcov aj tímov. Program Butterfly Effect a naša spolupráca sa od tohto roka rozširuje aj do Košíc.

V zimnom semestri 2019 sme koučovali 3 tímy 18 individuálnych účastníkov programu. Záujem o pro-bono zapojenie sa do tohto projektu prejavilo v tomto behu až 23 koučov.

Reakcie účastníkov pilotného behu programu Butterfly Effect na skúsenosť s koučovaním:

Možno sme nevedeli presne, ako to aplikovať hneď v tíme, ale ja osobne som si zobrala z toho veľa do života, aj toho osobnostného. Bolo super, že nám vždy vyplávalo niečo také, čo “bolelo” v tíme, ale nebolo to tak, že teraz zabíjame čas tým, že to riešime len tak, že sa o tom rozprávame, ale Ľubica nám vždy ukázala nejaké super “nástroje” a úplne otvorila oči, že wow, veď to je pravda, prečo sa na to nepozerám takto?

(Čo bolo z tímového koučovania pre teba najprínosnejšie?) Asi to, že som sa naučila, čo je tímový koučing, že úprimne som dovtedy považovala takéto praktiky za pofidérne, niečo ako to, ako poisťovací agenti, ktorí vlastne prepadali z matematiky. Ale naučila som sa, že je to tak mega dôležité, a že tí kouči majú tak neskutočné skúsenosti, že by som veľmi rada v tom pokračovala naďalej. Našla si nejakého vlastného kouča, ktorý by mi možno pomohol napredovať v kariérnom aj v takom sebapoznávacom rozvoji.

(Čo bolo z tímového koučovania pre teba najprínosnejšie?) Metóda akou koučka pristupovala k nám. Neriešila problémy za nás, ale pomáhala nájsť cesty aby sme si problémy vyriešili sami.

Veľa vecí som si uvedomil vďaka koučingu, hoc zo začiatku som úplne nechápal, načo to je… ale ku koncu som tomu viac prišiel na chuť… Super bolo, že to bolo zamerané na náš case a stále sme preberali aktuálne témy.

Ideálny prístup, sympatický a účinný, pohodový a uvoľnený, vždy aj keď sme si mysleli, že už nie je čo riešiť, tak nám to niečo nakoniec dalo, a vždy to bolo prínosné.

Podrobnosti

Dátum:
1. apríla, 2020
Udalosť Kategória: