Milí členovia ICF,

na poslednom Peer Campe na Donovaloch sme otvorili spoločne aj tému, ako môžeme byť ako komunita užitoční v spoločnosti. Vtedy mnohí z vás prejavili záujem a ochotu pomôcť dobrej veci aj pro-bono, no zároveň zaznelo, že by ste ocenili ak by ste to nemuseli vymýšľať, no rovno ste sa mohli do niečoho prakticky zapojiť.

Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sme ako predsedníctvo ICF hľadali cesty, ako by sme ako komunita koučov mohli pomáhať koordinovane aj v tomto náročnom čase pandémie. Po zvážnení rôznych alternatív aj vzhľadom na naše vlastné kapacity, sme sa rozhodli pripojiť do už rozbehnutého projektu, ktorý koordinuje Anita Kardum (ktorá bude čoskoro aj členkou ICF) s názvom Lemon Coaching. V mene predsedníctva s Anitou posledné dva týždne na dennej báze komunikujú Boris Dobiš a Tomáš Pešek v snahe prispôsobiť celý portál a iniciatívu štandardom ICF, čo sa im vo veľkej miere darí, i keď nie všetko je vždy možné, aj vzhľadom na časovú tieseň a okolnosti.

 

Platforma www.lemoncoaching.sk už je od pondelka (30.3.2020) spustená a môžu sa do nej prihlasovať záujemcovia. Stále sa pracuje na jej technickom zdokonaľovaní a aktuálne sa rozbieha propagácia smerom ku komunitám, ktoré našu pomoc v týchto časoch potrebujú. Naším zámerom je, aby sa dostávala primárne k ľuďom v prvej línii, ako sú zdravotníci či učitelia. O platformu už prejavila záujem aj jedna nemocnica pre svoj personál. Ak nám viete pomôcť túto informáciu šíriť smerom k týmto cieľovým skupinám, budeme vďační. Samozrejme, nebudeme odmietať aj „bežných ľudí“, ktorí na tejto platforme budú hľadať podporu.

Už teraz na platforme nájdete mnohých koučov ICF, budeme radi, ak sa k nim pridáte. My sa budeme snažiť aj smerom k verejnosti komunikovať, že práve na tejto platforme mnohých našich koučov ochotných pomáhať ľudia nájdu a že ich môžu identifikovať podľa medzinárodnej certifikácie ACC a PCC. Preto si to prosím vo svojich profiloch viditeľne uvádzajte aj s počtom odkoučovaných hodín.

 

Doporučený postup pri vypĺňaní svojho profilu:

 

  1. Navštív stránku www.lemoncoaching.sk
  2. Na hornej lište klikni na REGISTRACIA KOUČOV
  3. Otvorí sa okno „Si kouč, psychológ alebo terapeut a chceš pomáhať ľuďom“. Klikni na REGISTRÁCIA TU (prípadne zoskroluj stránku dole a objaví sa Registračný formulár).
  4. Do kolónky „vzdelanie“, napíš názov programu, ktorý si absolvoval/a a koučovaciu školu, kde si program absolvoval/a
  5. Do kolónky „certifikácia“ napíš ACC, PCC, ak máš.
  6. Po vyplnení formuláru klikni na tlačítko REGISTROVAŤ
  7. Ak splníš podmienky registrácie, príde ti email od Lemon Coaching s prihlasovacími údajmi a návodom ako si vyplniť profil po prihlásení.
  8. Ako členovi/členke ICF ti odporúčame, aby si pri vypĺňaní profilu po prihlásení na stránku www.lemoncoaching.sk vyplnil/a:

 

Do kolónky „Špecializácia, Certifikáty a iné (max. 110 charakterov)“ uveď:

Associated Certified Coach (ACC), alebo Professional Certified Coach (PCC) (ak si získal/a jeden z týchto certifikátov)

International Coach Federation (ICF)

Názov absolvovaného koučingového programu/koučingovú školu/prípadne počet hodín koučingového vzdelávania/prípadne počet hodín praxe.

Táto časť sa bude zobrazovať pri tvojej fotke v hlavičke.

Je dôležité, aby si tieto údaje o certifikácii ICF, škole a počte hodín uviedol/a. Rozlíšia ťa ako profesionálneho kouča.

 

Do kolónky „O Mne“

Môžeš potom rozpísať viac, napríklad, že si:

-       Medzinárodne certifikovaný kouč ACC, PCC (prípadne odkedy)

-       Členom ICF

-       Že sa riadiš etickým kódexom ICF a ICF kompetenciami kouča

-       Ďalšie vzdelanie v koučovaní/iné vzdelanie

-       Odkedy sa koučingu venuješ

-       Koľko hodín praxe máš a podobne

Môžeš sem uviesť aj informácie o svojej praxi, zameraní kouča, prečo sa koučingu venuješ... Ak sa chceš inšpirovať, pozri si niektoré profily koučov. Po prihlásení sa na stránku www.lemoncoaching.sk klikni na „Začni rozprávať“, vyplň krátky dotazník a profily sa ti zobrazia.

 

Milí kolegovia, mnohí z vás robia v tomto čase rôzne pro bono aktivity aj po vlastnej línii. BUDEME VEĽMI RADI, AK ICH BUDETE S NAMI ZDIEĽAŤ, aby sme o nich mohli informovať našu komunitu a navzájom sa podporovať.

 

Pokojné dni a veľa zdravia prajú

 

Zora Inka Grohoľová

Prezidentka OZ ICF - Slovenská pobočka

 

Erika Falťanová | Boris Dobiš | Zuzana Jojićová | Svetlana Poláková | Tomáš Pešek

Členovia Rady OZ ICF - Slovenská pobočka

Copyright © 2022 icf.sk - Created by nic.sk