butterfly effect leaf

 

V minulom roku sa začala spolupráca OZ ICF - Slovenská pobočka na projekte Butterfly Effect pre mladých developerov v IT oblasti s podporou mnohých mentorov z praxe. Zakladateľmi tohto vzdelávacieho programu sú Sygic, Pixel Federation, LEAF a HubHub.

V pilotnom 5-mesačnom full-time behu programu boli účastníci rozdelení do 4 tímov: 2 tímy v AppsLab sa venovali vývoju aplikácií a 2 tímy v GamesLab zase vývoju hier. Výsledkom ich práce boli 2 aplikácie a 2 hry.

Záujem o pro-bono zapojenie sa do tohto projektu prejavilo v pilotnom behu 10 koučov a účastníci projektu si vybrali týchto štyroch: Tomáš Pešek, Ľubica Takáčová, Janette Šipkovská a Andrea Profantová, ktorí koučovali ich tímy. Tomáš Pešek a Ľubica Takáčová okrem toho viedli pre účastníkov aj workshopy.

Po vyhodnotení spolupráce sme sa dohodli na jej pokračovaní aj v ďalšom behu programu (september 2018 - január 2019) tentokrát len v AppsLab s perspektívou ďalšej spolupráce.

V tomto behu je do programu zapojených až 6 koučov: Peter Sámel, Ján Dubnička, Tatiana Červená, Mária Kaliňáková, Tomáš Pešek a Janette Šipkovská.

 

Reakcie účastníkov pilotného behu programu Butterfly Effect na skúsenosť s koučovaním:

 

Možno sme nevedeli presne, ako to aplikovať hneď v tíme, ale ja osobne som si zobrala z toho veľa do života, aj toho osobnostného. Bolo super, že nám vždy vyplávalo niečo také, čo "bolelo" v tíme, ale nebolo to tak, že teraz zabíjame čas tým, že to riešime len tak, že sa o tom rozprávame, ale Ľubica nám vždy ukázala nejaké super "nástroje" a úplne otvorila oči, že wow, veď to je pravda, prečo sa na to nepozerám takto?

 

(Čo bolo z tímového koučovania pre teba najprínosnejšie?) Asi to, že som sa naučila, čo je tímový koučing, že úprimne som dovtedy považovala takéto praktiky za pofidérne, niečo ako to, ako poisťovací agenti, ktorí vlastne prepadali z matematiky. Ale naučila som sa, že je to tak mega dôležité, a že tí kouči majú tak neskutočné skúsenosti, že by som veľmi rada v tom pokračovala naďalej. Našla si nejakého vlastného kouča, ktorý by mi možno pomohol napredovať v kariérnom aj v takom sebapoznávacom rozvoji.

 

(Čo bolo z tímového koučovania pre teba najprínosnejšie?) Metóda akou koučka pristupovala k nám. Neriešila problémy za nás, ale pomáhala nájsť cesty aby sme si problémy vyriešili sami.

 

Veľa vecí som si uvedomil vďaka koučingu, hoc zo začiatku som úplne nechápal, načo to je... ale ku koncu som tomu viac prišiel na chuť... Super bolo, že to bolo zamerané na náš case a stále sme preberali aktuálne témy.

 

Ideálny prístup, sympatický a účinný, pohodový a uvoľnený, vždy aj keď sme si mysleli, že už nie je čo riešiť, tak nám to niečo nakoniec dalo, a vždy to bolo prínosné.

 

Copyright © 2022 icf.sk - Created by nic.sk