Prečo vzniklo OZ ICF – Slovenská pobočka?

Hlavným impulzom vzniku občianskeho združenia bola potreba stretávať sa, vzájomne sa inšpirovať a spoločne rásť. Vytvárať komunitu, ktorá si bude viac podporou než konkurenciou, a ktorá sa spoločnými silami môže rozvíjať. Tento cieľ sa postupne darí plniť a aj vďaka činnosti OZ ICF je slovenská komunita profesionálnych koučov priateľskou a efektívnou platformou rozvoja koučovacej kultúry na Slovensku.

Ďalším dôvodom vzniku OZ bola potreba zviditeľňovania profesionálneho koučingu pod hlavičkou ICF ako garancie kvality na slovenskom trhu, na ktorom pôsobí mnoho kvalitných profesionálnych koučov, no i mnoho ľudí, ktorí sa tak iba nazývajú. Dôležitou súčasťou našej činnosti je preto osveta medzi potenciálnymi klientmi, v čom sú kouči združení v ICF iní a aké sú atribúty profesionálneho koučovania.

V neposlednom rade to bola potreba transformovať to, čo sa deje v globálnej koučovacej komunite do slovenského kontextu a naopak, napríklad:

 • práca s Etickým kódexom, jeho implementácia, rozoberanie prípadových štúdií - vstupy sú z ICF Global;
 • samotný projekt ICW pochádza z ICF Global - jednotlivé chapters sa od seba inšpirujú a kreujú vlastné eventy;
 • profesionálny prístup k pro-bono projektom prostredníctvom Nadácie ICF;
 • oceňovanie zavádzania koučovacej kultúry v jednotlivých krajinách: Prism Awards;
 • konferencie/projekty regionálneho významu, napr. ICF / Hogan konferencia v Budapešti v apríli 2018;
 • globálny Kalendár udalostí

 

Na čo sa použije členský poplatok?

V rámci OZ ICF – Slovenská pobočka funguje niekoľko pracovných skupín, ktorých členovia ako dobrovoľníci investujú čas a energiu do rozvoja koučov a koučingu na Slovensku. Členské poplatky používame na to, aby sme mohli organizovať vzdelávacie akcie s CCE bodmi, peer campy, platiť prenájmy priestorov na spoločné stretnutia, platiť webový priestor a zúčastňovať sa akcií, kde zviditeľňujeme koučov akreditovaných pod ICF ako záruku kvality. Bez týchto dodatočných financií by viacero aktivít na Slovensku nebolo možných. Aj preto je pre nás dôležité, aby ste sa stali členmi OZ ICF, podporili tieto aktivity a obohatili našu komunitu.


Ako sa stať členom?

Členom OZ ICF – Slovenská pobočka sa môžu stať iba členovia ICF Global. Ako sa stať členom medzinárodnej federácie koučov, nájdete TU. Tým sa však nestávate automaticky aj členom OZ ICF – Slovenská pobočka. Podmienkou členstva v OZ je zaplatenie ročného členského poplatku vo výške 70 €, resp. polročného členského poplatku 40 € (na obdobie od októbra do marca) na účet SK34 7500 0000 0040 2562 7959 (do poznámky uveďte svoje meno a vyplňte svoje fakturačné údaje do našej databázy fakturačných údajov, ak ste ich ešte nevyplnili) a informovať o tom na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Následne vám vystavíme faktúru a pošleme potvrdzujúci email.


Aké výhody a možnosti tým získate?

 • váš profil v Registri koučov na stránke OZ ICF – Slovenská pobočka
 • bezplatné vystavovanie certifikátov za absolvované školenia organizované pod OZ ICF – Slovenská pobočka s CCE bodmi (ktoré sú potrebné pre pravidelné obnovovanie ICF certifikácie), pre nečlenov je táto služba spoplatnená sumou 10 € za každý certifikát
 • bezplatné vybavovanie CCE kreditov pre podujatia, ktoré organizujú členovia OZ pod hlavičkou ICF - bez obmedzenia; pre komerčné podujatia členov OZ - 1 x ročne (vybavovanie priamo s ICF Global je pomerne komplikované, časovo náročnejšie a spoplatnené)
 • zaradenie do interného mailinglistu, aby Vám neutiekli žiadne stretnutia či školenia v oblasti koučovania na Slovensku a v blízkom okolí, organizované a podporované OZ ICF – Slovenská pobočka (takéto podujatia robíme viackrát ročne, spravidla s možnosťou získať CCE body potrebné pre pravidelné obnovovanie ICF certifikácie či ďalšiu akreditáciu)
 • možnosť zapožičať si bannery s logom ICF na akcie, ktoré organizujete, a na ktorých výhradne koučujú členovia ICF
 • finančné zvýhodnenie na vzdelávacie akcie organizované s podporou OZ ICF – Slovenská pobočka. Spravidla je zľava aj pre členov ICF Global, ale pre členov OZ ICF – Slovenská pobočka býva vyššia
 • možnosť voliť a byť volený do štruktúr OZ ICF – Slovenská pobočka
 • zvýhodnená cena v rámci organizovaných PEER campov (ktoré sa konajú cca 1 – 2 x ročne)
 • pozvánka a výhodná cena pre „flagship event" roka OZ ICF – Slovenská pobočka
 • možnosť zúčastňovať sa bezplatne tzv. SIG (Special interest groups - cca 2 hodinové stretnutia v kombinácii online/offline), vhodné pre rozvoj začínajúcich, ale aj skúsenejších koučov, kde sa skúsení (tzv. seniorní) kouči delia o svoje poznatky v rôznych oblastiach profesionálneho koučingu

 

HODNOTA ZA PENIAZE

 

Copyright © 2023 icf.sk - Created by nic.sk